Teşhis ve Danışmanlık

Göz Ameliyatları ve Tedavileri

Göz hastalıkları, sürekli olarak ya da belirli dönemlerde bizlere bazı sorunlar yaşatabilmektedir. Göz sağlığı uzmanlığı çerçevesinde gelişen teşhis ve danışmanlık yöntemleri sayesinde kısa süre içerisinde tedavi edilebilir. Geleneksel cerrahi yöntemler, no touch laser göz operasyonu ve akıllı lens uygulaması gibi tekniklerle söz konusu görme bozukluklarınızı ortadan kaldırıyoruz.

Tanı ve Teşhis Aşamaları

Kronik hale gelen göz ağrıları, gözlerde kızarıklık ve şişlik gibi belirtilerin ardından uzman hekime danışılması gerekir. Göz hastalıkları alanında etkili bir teşhis ve danışmanlık süreci bu anlamda oldukça önemlidir. Gerekli tetkiklerin sonrasında hastanın ihtiyaçlarına yönelik olarak uygun tedavi yöntemine karar verilir.

Bu doğrultuda hastalara uygulanan bazı testler bulunur. Görme kaybı testi, göz dibi ve retina muayenesi örnek olarak verilebilir. Göz dibine yapılan inceleme sayesinde göz içi basıncını denetim altında tutmayı sağlar. Göz içerisini daha rahat muayene etmek için kullanılan damla, teşhis yöntemlerinden biridir. Son olarak retina ve göz yapısında yer alan sinirleri muayene etmek gereklidir.

Tedavi Çeşitleri

Tedavi öncesinde yapılan geniş kapsamlı tetkiklerin ardından hastalığın tanısı koyulur. Kişinin sağlık durumu, bulgular ve göz sağlığı gibi etkenler göz önünde bulundurularak tedavi yöntemine karar verilir. Alanında deneyimli ve uzman hekimlerce yapılması gereken teşhis ve danışmanlık aşamaları sayesinde yüksek orandan iyileşme sağlanması hedeflenir.

Kontakt lens ve gözlük kullanımının dışından cerrahi yöntemlerle görme bozukluklarına müdahale edilmektedir. Bunlardan biri olan no touch lazer tekniği ile miyop, astigmat ve hipermetrop teşhisi olan kişilerin göz sağlığından ciddi anlamda iyileşme gözlemlenir. LASİK tekniği sayesinde daha düşük oranda ağrıyla görme işlevleri olumlu yönde etkilenir.

Tedavi Sonrası Kontrol

Hastalarımıza uyguladığımız tedavi sürecinin ardından takip ve kontrol amaçlı yapılan muayeneler bulunur. Etkili iyileşme sağlamak amacıyla doktorunuzun belirlediği aralıklarla gerekli tetkikler yapılmalıdır. Gün içerisindeki aktivitelerin daha verimli bir şekilde sürdürülmesi için oldukça gereklidir. Aynı zamanda gerçekleştirilen operasyonun göz sağlığı açısından etkisini anlama noktasında yardımcı olur.

Göz hastalıkları alanındaki 17 yıllık deneyimiyle Yar. Doç. Dr. Mehmet Tetikoğlu, görme bozuklukları yaşayan bireylere etkili tedavi yöntemleri sunmaktadır. İyileşme süreci açısından son derece etkili teşhis ve danışmanlık yöntemleriyle birlikte öne çıkmaktadır. Göz sağlığı ve hastalıklarıyla ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için bizlere ulaşabilirsiniz. 

Göz Tedavileri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Genellikle şiddetli göz ağrısı, mide bulantısı, baş ağrısı, gözlerde kızarık ve şiş görünüm gibi bulgularla kendini belli eder. Göz hastalıkları uzmanlığı çerçevesinde gelişen yeni nesil teşhis ve danışmanlık teknikleriyle beraber belirtileri ortadan kaldırmak mümkündür.

Sarı nokta hastalığı, retina dekolmanı, glokom, göz travmaları ve çeşitli damar tıkanıkları örnek olarak gösterilebilir. Uzman hekim tarafından erken dönemde teşhis edilmediği takdirde etkileri ciddi boyutlara ulaşabilir.

Aniden ortaya çıkan veya zamana yayılarak gelişen görme kayıplarına rastlamaktayız. Gözdeki sinir bozuklukları, göz içi kanamalar, diyabet ve katarakt gibi durumlara bağlı olarak ortaya çıkabilir.

Doğuştan, yaşlılığa bağlı ve iltihap, alerji gibi durumlar sonucunda göz sağlığı bozulmaktadır. Göz tembelliği, göz tansiyonu, katarakt ve diyabete bağlı gelişen görme bozuklukları bunlardan bazılarıdır. 

Göz hastalıkları alanında uzman doktor tarafından kapsamlı bir muayene gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. Değerlendirmenin ve hastanın şikayetlerine bağlı olarak kontakt lens, gözlük ya da cerrahi müdahale seçeneklerine başvurulmaktadır.

Sisli puslu görme problemi, pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Yaşlanma, enfeksiyon, travma ve katarakt sebebiyle bulanık biçimde görme yaşandığı bilinir.