Lazer Göz Ameliyatı

10 DakikadaTedavi Olmak Mümkün!

Operasyon

10 dk.

İyileşme Süresi

24 Saat

Tam İyileşme

3 Hafta

göz hastalıkları sıkça sorulan sorular

Göz Hastalıkları Uzmanı

Yar. Doç. Dr. Mehmet Tetikoğlu

ALANINDA 17 YIL TECRÜBESİYLE VE YÜZLERCE BAŞARILI LAZER GÖZ AMELİYATIYLA HASTALARININ TEDAVİSİNE YARDIMCI OLMAKTADIR.

Görme Bozuklukları

Lazer Göz Ameliyatı
Detaylı Bilgi Edin.

Uzak veya yakın mesafe görmekte zorluk yaşayan kişilere uygulanan cerrahi bir yöntemdir. Uzun yıllar süren gözlük kullanımı sonrasında lazer göz ameliyatı olan hastaların göz sağlıklarına kavuştukları gözlemlenir.

Lazer göz ameliyatı
göz çizdirme ameliyatı

etkili sonuçlar için

Görme BozukluğuTedavisi

Lazer göz ameliyatı sadece orta ve düşük seviye görme bozukluklarında tam iyileşme sağlanır. İleri seviye olmayan miyop, hipermetrop ve astigmat hastalarını hedef alan bir ameliyattır.

Lazer Göz Ameliyatı

Mehmet TetikoğluAnlatıyor!

Lazer göz ameliyatı hakkında bilmek istediğiniz her şeyi Yar. Doç. Dr. Mehmet Tetikoğlu ayrıntılarıyla anlatıyor. Daha fazla bilgi için videoyu izleyebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Bize telefon ve whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz.

Lazer Göz Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Lazerle göz çizdirme uygulaması sonrasında olumsuz yöndeki etkilerin ortaya çıkma olasılığı oldukça düşüktür. Ender olarak bazı hastalarda göz kuruluğu ve görme esnasında parlama gibi problemlerle karşılaşılabilir. 

Ameliyat öncesinde kişinin güncel sağlık durumu hakkında bilgiler elde edilir. Beraberinde görme bozukluğunun türü ve hangi derecede olduğu da tedavi sürecini belirlemektedir. Anestezi eşliğinde ve lazer yöntemi sayesinde görme fonksiyonlarında da iyileşme gözlemlenir. 

Katarakt, ileri düzeyde göz kuruluğu, hamilelere uygulanması sakıncalı bir yöntemdir. Ek olarak görme bozukluğu derece olarak ilerlemeye devam eden kişiler, kornea sorunları ve diyabet teşhisi olan kişilere de yapılmamaktadır.

Uygulama öncesinde anestezi niteliği taşıyan bir damla uygulanır. Böylelikle gözler zamanla uyuşmasıyla olası ağrıların önüne geçilir. 

Göz bozukluğunda artış görülmeyen ve 18 yaşın üzerindeki hastalara lazer göz ameliyatı uygulanmaktadır.

Operasyon ertesinde özellikle görme kalitesinin nasıl olacağı merak edilir. Medikal cihazların kullanımı yüzde yüz olarak ortadan kalkmayabilir. Ancak görme keskinliğinden iyileşme yaşandığı görülür.