Akıllı Lensler

Akıllı Lensler

Trifokal lens olarak da bilinen ve birçok göz rahatsızlığının tedavisinde uzun zamandır kullanılmaktadır. Özellikle katarakt ameliyatlarında uygulanan akıllı lensler ile birçok hasta göz sağlığına kavuşmaktadır. Birçok olumlu unsurları bulunan operasyon esnasında hastalar en az düzeyde şikayetle karşılaşır. Operasyon süresi değişiklik gösterse de genellikle 10 dakika içerisinde tamamlanmaktadır.

Akıllı Lens Ameliyatı

Genellikle doğal göz lensinin saydamlığını yitirmesi nedeniyle ortaya çıkan katarak hastalığının tedavisinde ya da yaşlanmaya bağlı olarak oluşur. Görme bozukluklarının tedavisinde akıllı lens operasyonuna başvurulmaktadır. Gözlük kullanmak istemeyen 40 yaşını geçmiş görme problemi yaşayan ve lazer tedavisine uygun olmayan kişilere hekimin uygun görmesi durumunda akıllı lens tedavisi uygulanabilir.

Etkileri Nelerdir?

Ülkemizde sıklıkla rastlanan miyop, astigmat ve hipermetrop gibi göz rahatsızlıklarının tedavisinde başvurulan tedavi yöntemleri arasında yer alan, göz hekiminin gerçekleştirdiği muayene sonrasında gerekli görülmesi durumunda hastaya uygulanır. Akıllı lens ameliyatı ortalama 10 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Bu süreçte uygulama yapılan kişilerin akıllı lenslerden sağlamış olduğu yararları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Operasyon esnasında hastaya takılan göz içi mercekler ömür boyu kullanılabilir.
  • Ameliyat sonrasında hastaların göz numaralarında herhangi bir ilerleme olmaz,
  • Hastaya uygulanan akıllı lensler sayesinde odak mesafesinin kalitesinde iyileşme gözlemlenir.
  • Uygulama sonrası hastanın göz sağlığı problemlerinde azalma yaşandığı kaydedilir.
  • Tedavi sonrasında hastanın hastanede yatışına gerek yoktur. Hedeflenen iyileşme süreci için uzman hekimin önerilerine uyulmalıdır. 

Akıllı Lens Fiyatları

Birçok göz rahatsızlığının tedavisinde uygulanan akıllı lensler fiyatlandırma açısından çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Fiyatları ürünün menşeine ve kalitesine bağlı olarak farklı olabilir. Ayrıca hastaların ihtiyaçları da akıllı lens fiyatlarını etkileyen faktörler arasında bulunmaktadır. Operasyon ve tedavi süreci ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Akıllı lens trifokal göz içi lensleri

mehmet tetikoğlu göz doktoru

Mehmet Tetikoğlu

Göz Hastalıkları Uzmanı

Whatsapp
Tıkla Ara
Konuma Bak