Akıllı Lensler

Akıllı Lensler

Trifokal lens olarak da bilinen akıllı lensler birçok göz rahatsızlığının tedavisinde uzun zamandır kullanılıyor. Özellikle katarakt ameliyatlarında uygulanan akıllı lensler ile birçok hasta göz sağlığına kavuşmaktadır. Akıllı lens ameliyatı sonrası hastaların gözlük kullanımı da ortadan kalkmaktadır. Birçok avantajı bulunan akıllı lens operasyonunda hasta herhangi bir ağrı, sızı ya da acı hissetmez, Ameliyat süresi değişiklik gösterse de genellikle 10 dakika içerisinde tamamlanmaktadır.

Akıllı Lens Ameliyatı

Genellikle doğal göz lensinin saydamlığını yitirmesi nedeniyle ortaya çıkan katarak hastalığının tedavisinde ya da yaşlanmaya bağlı olarak oluşan görme bozukluklarının tedavisinde akıllı lens ameliyatına başvurulmaktadır. Akıllı lensler, gözlük kullanmak istemeyen 40 yaşını geçmiş görme problemi yaşayan ve lazer tedavisine uygun olmayan kişilere hekimin uygun görmesi durumunda akıllı lens ameliyatı uygulanabilir.

 

Akıllı Lenslerin Avantajları Nelerdir?

Ülkemizde sıklıkla rastlanan miyop, astigmat ve hipermetrop gibi göz rahatsızlıklarının tedavisinde başvurulan tedavi yöntemleri arasında yer alan akıllı lensler, göz hekiminin gerçekleştirdiği muayene sonrasında gerekli görülmesi durumunda hastaya uygulanır. Akıllı lens ameliyatı ortalama 10 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Bu süreçte hasta herhangi bir ağrı, sızı ve acı hissetmez. Akıllı lenslerin sağlamış olduğu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Akıllı lens operasyonu esnasında hastaya takılan göz içi mercekler ömür boyu kullanılabilir.
  • Ameliyat sonrasında hastaların göz numaralarında herhangi bir ilerleme olmaz,
  • Hastaya uygulanan akıllı lensler sayesinde odak mesafesi gözlük takmadan görülmektedir,
  • Uygulama sonrası hastanın görme kalitesinde ciddi artış yaşanmaktadır,
  • Akıllı lens operasyonu sonrasında hastanın hastanede yatışına gerek yoktur.

Akıllı Lens Fiyatları

Birçok göz rahatsızlığının tedavisinde uygulanan akıllı lens fiyatları çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Akıllı lenslerin fiyatları ürünün menşeine ve kalitesine bağlı olarak farklı olabilir. Ayrıca hastaların ihtiyaçları da akıllı lens fiyatlarını etkileyen faktörler arasında bulunmaktadır. Akıllı lens fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Akıllı lens trifokal göz içi lensleri

mehmet tetikoğlu göz doktoru

Mehmet Tetikoğlu

Göz Hastalıkları Uzmanı

Whatsapp
Tıkla Ara
Konuma Bak