Tedaviler

Akıllı Lensler

Premium Akıllı (trifokal ) göz içi lensleri:

Bizler gözümüzün içinde bulanan saydam ve esnek lensimiz ile hem uzağı hem de yakını görürüz. Lensin doğal esnekliğinden kaynaklı şekil değiştirebilme özelliği sayesinde bakacağımız mesafeye göre netlik ayarı yapılabilmektedir. Ortalama 40 yaşından sonra doğal lensimiz bu esnekliğini kaybetmeye başlar. Yakına bakarken şekil değiştiremez hale gelir. Eğer esnekliğini kaybederse da katarakt oluşur.

Daha önce yaptığımız ameliyatlarda göz içine tek odaklı (monofokal) lens yerleştiriyorduk ve hastalarımız uzağı gözlüksüz net görürken yakın ve ara mesafede gözlük kullanmak zorunda kalıyorlardı. Bu yeni teknoloji akıllı lensler hastalara hem uzak hem yakın hemde ara mesafede gözlüksüz net görme   imkanı sağlamaktadırlar.

Kimlere akıllı lens ameliyatı uygulanır ?

-40 yaşını geçmiş uzak ve yakından görme sorunu yaşayan hastalar en önemli adaylardır

– 35 yaş üstü yüksek gözlük numaraları nedeni ile lazer olamayan ve gözlük kullanmak istemeyen hastalar

– katarakt nedeni ile ameliyat olacak ve sonrasında gözlük kullanmak istemeyen hastalar

Ameliyat nasıl gerçekleşir:

Her iki göz aralarında en az bir gün olacak şekilde ameliyat planlanır. Ameliyat yaklaşık 10-15 dk sürer. Göz damla ile uyuşturulur. Genel anestezi, iğne, hastaneden yatış gerekmez. Hasta eve gözü bandajılı gider. O gün gün boyu  göz bandajlı kalır ve ertesi gün kontrolde göz bandajı çıkartılır. Hasta aynı gün görmeye başlar ve diğer göz planlaması yapılır.