No Touch Lazer Tedavisi

No Touch Lazer Tedavisi Nedir?

Göz kırılma kusurlarını gidermek için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Adından da anlaşıldığı gibi göze temas etmeden uygulanan bir tekniktir. No touch lazer tedavisi, özellikle temas hissini sevmeyen hastalar hastalar için uygulanır.

Uzun süredir uygulana klasik lazer prosedürlerini uygulamak için “göze dokunmak” gerekmektedir. Bu, lazer tedavisini tercih eden hastalar için endişe verici olabiliyor. No touch lazer operasyonu bu endişeyi önler. Bu yöntem kullanılarak yapılan lazer operasyonunun gözle hiçbir teması yoktur. Hastanın uzak ışık kaynağına birkaç saniye bakması yeterli olacaktır.

No Touch Lazer Tedavisi

Tedavi Nasıl Yapılır?

Lazerle temassız tedavi sadece anestezi altında yapılır ve hastalar tedavi sırasında ağrı hissetmez. Tedavi sırasında göze herhangi bir temas yoktur. Tedaviden sonra hastalar her iki gözü de açık tutarak evlerine dönebilir. Operasyon aynı tedavi sıransın da her iki göze yapılır.

Hasta eve gittikten sonra, gözlerdeki karıncalanma, kızarıklık, batma hissi ve bulanık görme gibi belirtiler 36 saat içinde iyileşir. Operasyondan sonraki 4. günde, hasta bilgisayarda çalışmalarına devam edebilir ve araç kullanmaya başlayabilir.

No touch lazer tedavisi sayesinde, görme bozukluğu olan birçok hasta tedavi olabilir. Günlük rutinlerine geri dönüş sağlama açısından hastaların tercih ettiği bir uygulamadır. Eski zamanlarda kullanılan lazer tedavisi herkes için uygun değildi. Uygulanamayan insanların sebebi de korneanın ince tabakada olmasıdır. Son dönemde uygulanan bu lazer işlemi sayesinde, kornea aynı zamanda önemli bir kalınlığa da ulaşmaya başlar.

No Touch Lazer Tedavisi Sonrası

Gözler, bir insizyon ile yapılan no touch lazer operasyonundan sonra ve yapılan işlemden 4 gün sonra hasta normal yaşantısına geri döner. Bandajlar çıktıktan sonra hasta her iki gözü açık bir şekilde eve dönebilir. Aynı tedavi seansında her iki gözede tedavi uygulanır.

Yaklaşık 7-10 gün boyunca gözün suyla temas etmemesi gerekir. Tedavi sonrasında doktorunuzun belirttiği süre boyunca verilen göz damlalarının kullanımına dikkat edilmesi gerekmektedir. UV ışığından mümkün olduğunca gözlerinizin korunması tavsiye edilir. Gün ışığının çok olduğu saatlerde güneş gözlüğü kullanılmasına dikkat edilmelidir.

No touch lazer tedavisi sonrasında hemen araç sürülmemelidir. İyileşme sürecinin sağlıklı ilerleyebilmesi bakımından kişiye göre değişmek üzere bir süre için dinlenilmeli ve yorucu işlerden kaçınılmaya özen gösterilmelidir.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *