Üst Göz Kapağı Estetiği

Üst Göz Kapağı Estetiği

Üst göz kapağında meydana gelen estetik veya fonksiyonel sorunları düzeltmek için yapılan bir cerrahi prosedürdür. Üst göz kapağı estetiği sayesinde, yaşlanma süreci ve kalıtsal etkenlerin olumsuz etkilerinin önüne geçilir.

Aşırı güneşe maruz kalma, genetik faktörler veya bir kazanın neden olduğu sarkma, torbalanma veya kırışıklık gibi faktörler nedeniyle üst göz kapağında oluşan sarkma veya gevşeme sorunları için uygulanabilir. Göz kapağına uygulanan estetik işlemler ile göz kapağı ve göz çevresindeki dokuların şekli, boyutu ve konumunu değiştirilir.

Göz kapağı düşüklüğü başta olmak üzere çeşitli sebeplerden ötürü hastalar tarafından talep edilen bir uygulamadır. Göz kapağının gözü tamamen veya kısmen kaplayacak kadar düşük olması durumudur. Göz kapağı kaslarının zayıf olması, yaşlanma süreci veya göz kapağı dokularının gevşemesi gibi nedenlerden kaynaklanabilir.

Üst Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Daha genç ve canlı bir görünüm elde etmek için yapılan bir estetik cerrahi işlemdir. Genellikle estetik bir sorun olarak görülürken, ileri vakalarda görme bozukluğuna ve göz yorgunluğuna da neden olabilir. Aşağıdaki maddelerde göz kapağı estetiği cerrahisi hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz:

Üst Göz Kapağı Cerrahisi

İşlem, genellikle lokal anestezi altında yapılır ve hastanın evine dönmesine izin verilir. Cerrahi müdahale süreci, alt ve üst göz kapağı estetiği veya her ikisini de içerebilir. Özellikle yaşlanma belirtileri nedeniyle ağırlaşan ve sarkmış olan üst göz kapağı dokularını kaldırmayı içerir.

Alt göz kapağına gerçekleştirilen estetik işlemler sonucunda arzu edilen sağlıklı ifadeye sahip olabilirsiniz. Göz torbalarını, sarkmış deriyi veya halkaları gidermek için alt göz kapağındaki fazla deriyi çıkarır veya yeniden şekillendirir.

Göz kapağı cerrahisi, diğer işlemlerle birlikte de uygulanabilir, örneğin yüz germe veya alın kaldırma işlemleri örnek olarak gösterilebilir.

Göz Kapağı Estetiği ve İyileşme Süreci 

İşlem sonrası iyileşme süresi genellikle birkaç gün ile birkaç hafta arasında değişir. Ameliyat sonrası şişlik, morarma ve hafif ağrı yaygın yan etkilerdir. Olası komplikasyonlar arasında enfeksiyon, kanama, anestezi reaksiyonu ve gözlerde kuruluk ve yanma hissi sayılabilir.

Uygulama ertesinde, kişinin yüz şekline ve cildinin durumuna bağlı olarak sonuçlarını ve etkililiğini değiştirir. Üst göz kapağı estetiği, göz sağlığı ve estetiği alanında uzman hekim tarafından yapılmalıdır. Ek olarak doğru seçim ve hazırlık aşamalarıyla, güvenli ve etkili bir sonuç sağlayabilir.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *